II MIĘDZYNARODOWE SEMINARIUM NA TEMAT ZABURZEŃ SPE
Nowości w leczeniu autyzmu-prasa, konferencje
II MIĘDZYNARODOWE SEMINARIUM NA TEMAT ZABURZEŃ SPEKTRUM AUTYZMU
AUTYZM JEST ULECZALNY
17 – 18 października 2009

“W pierwszym dniu był wykład na temat wpływu związków toksycznych na ryzyko wystąpienia autyzmu – pestycydy, insektycydy, rozpuszczalniki, ftalany, plastyfikatory dodawane do leków, substancje chemiczne z prania chemicznego.
Nie wiedziałem, że w sprayach do nosa i kroplach do oczu bywa stosowany timerosal jako konserwant.
A wszystko w kontekście zaburzonej zdolności do autodetoksyfikacji organizmu u osób z autyzmem.
Pomysł na detoksyfikację wymuszoną metodami naturalnymi – sauna – dla dzieci z promieniami podczerwonymi z uwagi na niższą temperaturę; masaże olejami.
Prezentowano też nowe dane na temat epidemiologii autyzmu w USA: 1 dziecko na 80; i jeden chłopiec na 40 !!!

Sporo było na temat stresu oksydacyjnego u osób z autyzmem, glutationu – jego podawanie zabezpiecza także przed grypą, chelatacji jako sposobu pozbycia się zatrucia metalami ciężkimi – odezwał się też w czasie konferencji polski lekarz – dr Krasicki z Gdyni, który jak twierdził od lat prowadzi chelatację EDTA.
Było o amalgamatach i zatruciach fluorem i rzeczywiście najciekawszy wykład na tej konferencji Pani prof. Majewskiej na temat szkodliwości szczepień i wyników prowadzonych badań. Szkoda że slajdów nie ma na płytce ze slajdami, ale będzie film z konferencji – jak zawsze – więc wykład Pani Majewskiej nie zniknie. Była mowa o podwyższonych hormonach sterydowych u dzieci z autyzmem – nie wiadomo tylko na razie czy należy je obniżać bo DHEA podane razem z Timerosalem oseskom szczurów blokuje jego działanie analgetyczne.
Pani doktor proponowała też kąpiele w solach siarkowych dla detoksykacji – występują w Busku Zdroju i Solcu. A Karyn Seroussi proponowała doustnie siarczan magnezu, który podobno jest w drogeriach – a jak patrzę to jest to sól gorzka – tylko jak podawać ją doustnie skoro jest środkiem przeczyszczającym?

W drugim dniu była mowa o SLOS – chorobie genetycznej – której objawy są zbieżne z autyzmem i występuje zaniżony poziom cholesterolu lub jego zupełny brak.
Podawanie cholesterolu dzieciom z autyzmem daje w wielu przypadkach efekt poprawy – jak się okazuje cholesterol jest też pożyteczny bo aktywuje układ odpornościowy, obniża śmiertelność i ryzyko depresji, zaćmy i udaru.
Kolejne potencjalne źródło problemów to nadmiar szczawianów u dzieci z autyzmem – defekt metaboliczny u 85% dzieci z autyzmem – powodują uszkodzenia nerek i wątroby.
Dr Shaw pod kątem przyszłości widział te dwa zaburzenia jako dwa najistotniejsze czynniki mogące powodować autyzm.
Była też mowa o powiązaniach autyzmu i choroby Alzheimera.
Mowa była również o niedoborach litu, jodu i witaminy D3.

Jeśli chodzi o marketing ze strony Great Plains to temu była poświęcony ostatni wykład, gdzie była mowa o możliwości współpracy z lekarzami w Polsce. Była też mowa o wprowadzanych nowych testach w GPL między innymi Organo Gold – kwasy organiczne, IgG z suchych kropel krwi, cholesterol i białka transportowe, a także rozszerzony test peptydów opiatowych.

Przynajmniej dla wyników kilku nowych badań naukowych i potencjalnych przyczyn autyzmu warto było w tej konferencji wziąć udział – tym bardziej że była bardzo dobra organizacja – w cenie również posiłki i jak zawsze profesjonalne tłumaczenie.”

( relację przygotował Piotr- tata autystycznej dziewczynki)
„Niemożliwe staje się możliwe”

Nowe metody leczenia mózgu na kongresie we Wrocławiu.

Pionierskie sposoby leczenia dzieci autystycznych, z porażeniem mózgowym i z ADHD pokazano na wrocławskiej konferencji

– Postęp technologiczny powoduje powstawanie nowych metod diagnostycznych i terapeutycznych. Jeszcze do niedawna wydawały się nierealne, a dziś są uznane i powszechnie stosowane na całym świecie – podkreśla Henryk Mikorski, dyrektor generalny fundacji Promyk Słońca.

Zorganizowała ona we Wrocławiu międzynarodowe wykłady i warsztaty dla 400 lekarzy, pedagogów terapeutów, opiekunów i wychowawców. – Tytuł konferencji – „Niemożliwe staje się możliwe” – mówi wszystko: dzięki innowacyjnym metodom możliwe staje się postawienie dokładnej, trafnej diagnozy i właściwe zaplanowanie terapii. „Rzeczpospolita” objęła konferencję patronatem prasowym.

Jedną z nowatorskich metod jest biofeedback, diagnozowanie mózgu falami EEC, co poprawia koncentrację, stymuluje procesy poznawcze i leczy nadpobudliwość. Zaprezentował ją dr Jiri Tyl z Czeskiego Instytutu Biofeedback. Tę metodę, zastosowaną w USA podczas treningu kosmonautów, z powodzeniem wykorzystują nasi południowi sąsiedzi od kilku dekad.

“400 lekarzy pedagogów i terapeutów obradowało we Wrocławiu”

Podobnie jest ze znaną wyłącznie w Rosji metodą nieinwazyjnej korekcji wad wzroku, którą uzyskuje się przy pomocy stymulowania mikroprądem kory mózgowej.

– Sprowadziliśmy stamtąd sprzęt i we wrześniu przeprowadziliśmy pilotażowe badania wspólnie w Wydziałem Optometrii Politechniki Wrocławskiej – mówi Anna Grabowska, dyrektor ds. rozwoju fundacji. – Wyniki są obiecujące, u pacjentów zaobserwowano poprawę ostrości widzenia od 30 do 50 proc. po kilku sesjach.

Skutecznym sposobem leczenia porażenia mózgowego, autyzmu i innych zaburzeń neurologicznych jest nieznana w Polsce mikropolaryzacja ośrodków centralnego układu nerwowego, która w Norwegii objęta jest rządowym programem. Prezentował ją jej twórca, prof. Aleksiej M. Szeliakin z Instytutu Mózgu Rosyjskiej Akademii Nauk w Sankt Petersburgu. – Skuteczność leczenia jest średnio o 44 proc. wyższa niż przy zastosowaniu tradycyjnych metod – prezentował wyniki wieloletnich badań klinicznych prof. Szeliakin. – Najważniejsze jednak, że po zastosowaniu kilkunastu procedur w organizmie chorego aktywują się procesy samoregulacji. Chory przestawia się na wzorzec wydobyty z jego mózgu – tłumaczył profesor.

Obiecujące, choć nie tak skuteczne, jest zastosowanie komórek macierzystych w neurorehabilitacji. Wyniki badań z wykorzystaniem neutralnych komórek z krwi pępowinowej zaprezentowała prof. Krystyna Domańska-Janik z Centrum Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN. Pierwsza próba kliniczna podjęta 1,5 roku temu w Centrum Zdrowia Dziecka dała niejednoznaczne efekty.

– Przeszczep okazał się pomyślny: nie stwierdzono powikłań, komórki macierzyste przyjęły się, stwierdzono poprawę kliniczną – wyliczała prof. Domańska-Janik.

Między innymi kontynuowaniu takich badań, ale także wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań sprawdzonych w innych krajach, ma służyć powołany w tym roku przez fundację Promyk Słońca Międzynarodowy Instytut Nowych Technologii.

Jarosław Kałucki

( Źródło: “Rzeczpospolita” z 27.10.2009 r.)


  PRZEJDŹ NA FORUM