Autyzm specyficzne potrzeby-kompleksowa terapia
Międzynarodowa konferencja
W dniach 24-26 września 2010 w Warszawie odbędzie się międzynarodowa konferencja „Autyzm – specyficzne potrzeby – kompleksowa terapia” z udziałem ekspertów posiadających kilkunastoletnie doświadczenie w zakresie pracy z osobami z autyzmem.

Michał Wroniszewski, specjalista psychiatra, Prezes Zarządu Fundacji SYNAPSIS

„W terapii dzieci, młodzieży i osób dorosłych z autyzmem istnieje wiele różnorodnych podejść i metod. Terapeuci, nauczyciele a szczególnie rodzice, stają wobec bardzo trudnych decyzji, jakie podejście lub metodę wybrać dla konkretnego dziecka, komu zaufać mając na względzie skuteczność oddziaływań i dobro dziecka. Żadna z obecnie stosowanych metod nie jest dostatecznie uniwersalna, by odnieść się do całej złożoności zaburzenia, jakim jest autyzm.

Konferencja organizowana przez Fundację SYNAPSIS, w ramach specjalnych wydarzeń z okazji 20-lecia jej działalności, które przypadają na jesień 2010 roku, może pomóc wszystkim zainteresowanym w zorientowaniu się, jakie są atuty różnych metod, jak je racjonalnie łączyć i co może się przyczynić do sukcesów dziecka.

Fundacja SYNAPSIS zaprosiła do wygłoszenia wykładów wyjątkową osobę, Stevena Wertza, terapeutę z USA, twórcę podejścia Growing Minds, który dysponując szeroką wiedzą i wieloletnim doświadczeniem odważnie podejmuje się stosowania różnorodnych metod, by jak najskuteczniej pomóc dzieciom z autyzmem. Łączy podejścia od Metody Opcji po stosowaną analizę behawioralną, co pozornie wydaje się niemożliwe.

Twórcze łączenie różnych podejść i metod w profesjonalną, kompleksową terapię, zindywidualizowaną dla każdego podopiecznego i jego rodziny, jest podstawowym założeniem pracy zespołu terapeutycznego Fundacji SYNAPSIS. Naszym zdaniem jest to jedyna właściwa odpowiedź na złożone problemy dzieci i osób dorosłych z autyzmem.

Efekty terapii prowadzonej przez FS od 20 lat wskazują również na fakt, że postępy dzieci w wielu wypadkach w znacznym stopniu zależą od jednoczesnego wykrywania i leczenia zaburzeń somatycznych pogłębiających i nasilających objawy autyzmu.
Z tego względu trzeciego dnia warsztaty dotyczące wprowadzania diet u dzieci z autyzmem poprowadzi Karyn Seroussi (USA/Norwegia), która kilkanaście lat temu podjęła interwencję dietetyczną u swego małego synka i dzięki temu odniosła wielki sukces w jego terapii. Prowadziła wielokrotnie warsztaty dla rodziców i jest autorką książek na ten temat.

Konferencja ma charakter szkoleniowy i stwarza unikalną okazję do zetknięcia się z wybitnymi osobami, doświadczonymi w prowadzeniu terapii i opieki nad dziećmi z autyzmem, przybliżającymi spojrzenie na problem zarówno od strony terapeutów jak i rodziców”.

24 i 25 września szkolenie będzie prowadzone przez Stevena Wertza. Podczas dwóch dni wykładów i warsztatów przedstawione zostaną przede wszystkim metody uwzględniające zwiększanie u dzieci motywacji i chęci współpracy, poprawę zdolności komunikacyjnych dziecka i interakcji społecznych oraz osiągania ważnych społecznych, edukacyjnych i związanych z zachowaniem celów.

26 września warsztat poświęcony będzie roli diety w leczeniu dzieci z autyzmem, przedstawione zostaną metody wprowadzania i stosowania diety w żywieniu. Swoim doświadczeniem oraz wiedzą podzieli się ze słuchaczami Karyn Seroussi.


  PRZEJDŹ NA FORUM