Jako rodzice zawsze musimy mieć skrzydła wystarczająco duże, aby otoczyć nimi dzieci i osłonić je przed krzywdą czy bólem. To figuruje w naszym kontrakcie z Bogiem, kiedy bierzemy na siebie odpowiedzialność za ich życie.

NOWE POSTY | NOWE TEMATY | POPULARNE | STAT | RSS | KONTAKT | REJESTRACJA | Login: Hasło: rss dla

HOME » CIEKAWOSTKI » WITAMINA B I MAGNEZ W LECZENIU AUTYZMU

Przejdz do dołu stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

Witamina B i magnez w leczeniu autyzmu

Autism Research Review International, 1987, Vol. 1
  
m0niska
07.03.2010 00:38:59
poziom 3



Grupa: Administrator 

Posty: 163 #482908
Od: 2009-6-1


Ilość edycji wpisu: 1
Wszystkie 18 znanych mi badan, w których witamina B6 była oceniana pod katem leczenia dzieci autystycznych, miały wyniki pozytywne. Jest to wynik imponujący, gdyż wiele leków ocenianych w leczeniu autyzmu miało wyniki bardzo niejednolite. Jeżeli lek wykazuje pozytywne wyniki mniej więcej w połowie badan oceniających jego skuteczność, uznawany jest za udany i następnie zalecany jest do stosowania u pacjentów autystycznych. Jednak pomimo wyjątkowo konsekwentnych wyników badan na temat stosowania witaminy B6 w leczeniu autyzmu, a także pomimo faktu, iż witamina ta jest nieporównywalnie bezpieczniejsza niż jakiekolwiek inne leki stosowane u dzieci autystycznych, obecnie tylko nieliczni lekarze stosują ja lub zalecają do leczenia autyzmu.

Badania nad zastosowaniem witaminy B6 u dzieci autystycznych rozpoczęły się w latach 60-tych. W roku 1966 dwóch neurologów angielskich, A. F. Heeley i G. E. Roberts, stwierdziło, ze 11 na 19 autystycznych dzieci wykazało odbiegające od normy metabolity w moczu po poddaniu ich badaniu z obciążeniem tryptofanem. Podanie tym dzieciom pojedynczej tabletki 30 mg witaminy B przywracało skład moczu do normy; jednak nie wykonano żadnych badan behawioralnych. Badacz niemiecki V. E. Bonisch, ogłosił w roku 1968, ze 12 z 16 dzieci autystycznych wykazało znaczna poprawę behawioralna po podaniu wysokich dawek (100 mg do 600 mg na dzień) witaminy B6. Trzech z pacjentów doktora Bonischa przemówiło po raz pierwszy po podaniu witaminy B w otwartym badaniu klinicznym.

Po opublikowaniu mojej książki Infantile Autism (Autyzm u niemowląt) w roku 1964, zacząłem otrzymywać setki listów od rodziców dzieci autystycznych z całych Stanów Zjednoczonych, w tym od wielu, którzy próbowali wówczas nowego pomysłu "terapii megawitaminowej" u swoich autystycznych dzieci. Większość zaczęła eksperymentować z rozmaitymi witaminami podawanymi autystycznym dzieciom, po przeczytaniu książek pisanych przez popularnych dietetyków. Początkowo bylem bardzo sceptyczny wobec znacznej poprawy zgłaszanej przez niektórych z tych rodziców, ale dowody narastały i to spowodowało moje zainteresowanie. Kwestionariusz rozesłany do 1.000 rodziców, których miałem wówczas na swojej liście adresowej, ujawnił 57 eksperymentów ze znacznymi dawkami witamin. Wielu rodziców obserwowało pozytywne wyniki u swoich dzieci. W wyniku tego rozpocząłem zakrojone na szeroka skale badanie, obejmujące ponad 200 autystycznych dzieci, z duzymi dawkami witaminy B6, niacidemidu, kwasu pantotenicznego i witaminy C, wraz z tabletka multiwitaminy specjalnie opracowana na potrzeby tego badania. Dzieci mieszkały ze swoimi rodzicami w wielu zakątkach USA i Kanady i każde z nich pozostawało pod nadzorem medycznym własnego lekarza rodzinnego. (Ponad 600 rodziców zgłosiło się do badania, lecz większość nie zdołała pokonać sceptycyzmu ze strony swoich lekarzy).

Na koniec czteromiesięcznego badania stało się oczywiste, ze witamina B6 jest najważniejsza z czterech witamin poddanych badaniu, i w niektórych przypadkach spowodowała ona znaczna poprawę. 30 do 40% dzieci wykazało istotna poprawę po podaniu im witaminy B6. Nieliczne dzieci wykazały lagodne efekty uboczne (drażliwość, wrażliwość na dźwięki i moczenie się w łóżku), lecz te szybko ustąpiły po dodatkowym podaniu magnezu, przy czym magnez zapewnił dodatkowe korzyści.

Dwa lata później wraz z dwoma moimi kolegami rozpocząłem drugi eksperyment dotyczący stosowania terapii megawitaminowej u dzieci autystycznych, tym razem skupiając się na witaminie B6 i magnezie. Moimi współbadaczami byl profesor Enoch Callaway z wydziału medycyny uniwersytetu Kalifornii w San Francisco i Pierre Dreyfus z wydziału medycznego uniwersytetu Kalifornii w Davis. Przeprowadzona została podwójnie ślepa próba kliniczna z użyciem placebo na 16 autystycznych, która ponownie wykazała wyniki istotne statystycznie. Dla większości dzieci dawki witaminy B6 wahały się od 300 mg do 500 mg dziennie. Podawano również kilkaset miligramów magnezu na dzień i tabletki B-complex, aby chronić przed niedoborem tych innych składników spowodowanych przez witaminę B6. (Najprawdopodobniej przejściowe drętwienie i mrowienie spowodowane olbrzymimi dawkami witaminy B6 zgłaszane przez Schaumburg et al, było wynikiem niedoborów innych składników odżywczych spowodowanych zażywaniem samej witaminy B6 w ogromnych dawkach - co nie jest rozsądnych postępowaniem).

W obydwu badaniach dzieci wykazały różnorodne korzyści z przyjmowania witaminy B6. Zauważono lepszy kontakt wzrokowy, mniej zachowań autostymulacji, większe zainteresowanie otaczającym światem, mniej napadów złości, częstsze użycie mowy i ogólnie rzecz biorąc dzieci takie wyglądały na bardziej normalne, choć nie były całkowicie wyleczone.

Zapotrzebowanie na witaminę B6 rożni się znacznie u rożnych ludzi. Dzieci, które wykazywały poprawę po podaniu witaminy B6 uzyskały te poprawę, ponieważ potrzebowały dodatkowej ilości witaminy B6. Tym samym można stwierdzić, ze w wielu przypadkach autyzm jest zespołem uzależnienia od witaminy B6.

Po zakończeniu udziału w badaniu, profesor Callaway odwiedził Francję, gdzie przekonał profesora Gilberta LeLorda i jego kolegów do przeprowadzania dodatkowych badan na temat witaminy B6 i magnezu na dzieciach autystycznych. Badacze francuscy, choć sceptyczni, ze coś tak prostego jak witaminy mogą wpłynąć na schorzenie tak poważne, jak autyzm, uwierzyli w to po ich pierwszym, niechętnie przeprowadzony, eksperymencie na 44 hospitalizowanych dzieciach Od tego czasu opublikowali sześc badan oceniających użycie witaminy B6, z dodatkiem magnezu i bez, na autystycznych dzieciach i dorosłych. Ich badania obejmowały zwykle zastosowanie dawek 1 grama dziennie witaminy B i pól grama magnezu.

LeLord i jego koledzy oceniali nie tylko zachowanie autystycznych dzieci, lecz również oceniali wydzielanie kwasu homowaniliowego (HVA) i innych metabolitów w moczu. Ponadto przeprowadzili szereg badan, w których analizowali wpływ witaminy B6 i/lub magnezu na czynności elektryczne mózgu u pacjentów. Wszystkie te badania przyniosły pozytywne wyniki. LeLord i wsp. niedawno zestawili te wyniki uzyskane od 91 pacjentów: 14% wykazało znaczna poprawę, 33% wykazało poprawę, 42% nie wykazało żadnej poprawy, 11% wykazało pogorszenie. Zauważyli oni, ze "we wszystkich naszych badaniach nie zaobserwowano żadnych skutków ubocznych�" Można założyć, ze nie zaobserwowano żadnych fizycznych skutków ubocznych. Wiele niedawnych badan przeprowadzonych przez dwie grupy badaczy amerykańskich, Thomasa Gualtieriego i wsp. na Uniwersytecie Karoliny Północnej oraz przez George'a Ellmana i wsp. w szpitalu stanowym Sonomy w Kalifornii, również wykazało pozytywne wyniki u autystycznych pacjentów .

Choć żaden pacjent nie został uleczony poprzez podawanie witaminy B6 i magnezu, to w wielu przypadkach zauważono znaczna poprawę. W jednym przypadku 18-letni autystyczny pacjent byl o krok od eksmisji z trzeciego szpitala psychiatrycznego w swoim mieście. Nie działały na niego nawet znaczne dawki leków i uważano, ze jest zbyt gwałtowny i skłonny do ataków, aby trzymać go w szpitalu. Psychiatrzy spróbowali leczenia witamina B6 i magnezem jako środka ostatecznego. Młody człowiek uspokoił się bardzo szybko Lekarz psychiatra zgłosiła, ze niedawno odwiedziła jego rodzinę i okazało się, ze młody człowiek jest obecnie przyjemnym i łatwym w pożyciu młodym autystycznym mężczyzna, który śpiewał dla niej i grał na gitarze.

Kolejny przykład: zdesperowana matka zadzwoniła do mnie prosząc o informacje na temat warsztatów w jej mieście, gdyż jej 25-letni autystyczny syn miał być usunięty za niemożliwe do opanowania zachowanie. Nie wiedziałem o żadnym innym miejscu, które przyjęłoby jej syna, ale zasugerowałem matce, aby spróbowała preparatu Super Nu-Thera, suplementu diety zawierającego B6, magnez i inne składniki odżywcze. Po kilku tygodniach zadzwoniła ponownie i powiedziała mi, wyraźnie podekscytowana, iż jej syn radził sobie obecnie znakomicie i jego płaca akordowa wzrosła ogromnie, z $1,50 tygodniowo do $25 tygodniowo.

W świetle powtarzających się rezultatów dowodzących bezpieczeństwa i skuteczności składników odżywczych witaminy B6 i magnezu w leczeniu osób dotkniętych autyzmem, a także w świetle nieuniknionych krótko- i długotrwałych skutków ubocznych zażywania leków, z pewnością stosowanie tych środków wydaje się bezpiecznym i racjonalnym podejściem przed podawaniem innych leków.
  
Electra19.04.2024 03:21:25
poziom 5

oczka

Przejdz do góry stronyStrona: 1 / 1    strony: [1]

  << Pierwsza      < Poprzednia      Następna >     Ostatnia >>  

HOME » CIEKAWOSTKI » WITAMINA B I MAGNEZ W LECZENIU AUTYZMU

Aby pisac na forum musisz sie zalogować !!!

TestHub.pl - opinie, testy, oceny

Nie płacz w liście, nie pisz,że los Ciebie kopnął nie ma sytuacji na ziemi bez wyjścia. Kiedy Bóg drzwi zamyka -to otwiera okno, odetchnij,popatrz spadają z obłoków małe wielkie nieszczęścia podobne do szczęścia, a od zwykłych rzeczy naucz się spokoju i zapomnij,że jesteś gdy mówisz,ze kochasz.